Pazar, Mayıs 02, 2010

Son yemeksepeti.com maceram

Daha da yemeksepeti.com'dan sipariş vermem. 20:10'da verdiğim sipariş 21:40'da geçti elime. Turan Güneş'deki Burger King'den Oran'a on dakikalık da yol. Önce yemeksepeti.com call center'ını aradım. Dediler ki efendim biz 8:30'da bildirdik Burger King'e onlar bir saattir getirmemişler. Herhalde restoran yoğun. Pazar akşamı Petrol Ofisindeki Burger King niye yoğun olsun arkadaşım. Ardından hızımı alamadım, çünkü hala sipariş gelmemişti, ankara@yeme... adresine saat 8:10 geçe akşam yemeği olarak verdiğim siparişi saat 10'da ne diye yiyeyim  konulu bir mail attım. 5 dakika geçmeden yemeksepetinden telefon ettiler. Bu sefer başka bir beyfendi, kusura bakmayın Burger King Merkez sizin adresinizi tespit etmek için 20 dakika zaman kaybetmiş, biz kendilerini uyaracağız dediler. Ah keşke şikayete duyarlı oldukları kadar siparişe de duyarlı olsalar derken kapı çaldı, sipariş geldi. Burger King'den gelen eleman da veryansınımda payını aldı. Onun açıklamaları ise yemeksepetine verip veriştiriyordu. Sitelerinde 40 dakika yazıyor ama biz buraya bir saatte getiriyoruz. Bize yarım saate ancak haber veriyorlar derken pos cihazı da çalışmayınca ben artık dayanamayıp çaresizlikten al kuzum sen siparişini ben  kendime makarna yapacağım dedim. Adam halime acıyıp, tamam beyfendi buyrun bu da bizden olsun diyip gitti. Derken yemei daha yemeye fırsat olmadan bir telefon daha. Bu sefer yemeksepetinden bir bayan tüm suçu Burger King'in restoranına atıyor. Biz uyaracağız siz merak etmeyin diyor. Aman uyarmazsanız şaşardım. Buradan aldığımız ders nedir? Hepi topu 10 liralık sipariş için 80 tane b2b sistemini araya sokmaya, 3 ayrı call center operatörü ile muhattap olmaya, kuryeye dert anlatmaya gerek yok. Arabana binersin, hem iki hava alırsın, hem de istediğini beş dakkada alır gelirsin.

5 yorum:

elegimsagma dedi ki...

"bayan" yazmış olmana inanamıyorum rıfkı.

Emrah dedi ki...

20:10 da vermiş olduğun siparişi restorana 20 dakika sonra bildirmeleri ve bunu utanmadan itiraf etmeleri de iyiymiş baya.

Turgay Durak dedi ki...

abi en güzeli burger king çağrı merkezinden sipariş vermek:) yemek sepeti saçmalıyor bazen

Nart Bedin Atalay dedi ki...

Bence en guzeli burgerking'den siparis vermemek. Onun yerine peynir ekmek yanina ceviz, uzum, domates, karpuz, kavun seceneklerinden birini koyarak yemek (birden fazlasi sisteme yuk olabilir).

Adsız dedi ki...

burger king yemek sepeti diye google da aratınca 16. sırada cıktın.. az daha cabalasan ilk 3 e girersin :D

bir dost..